צרכנות אחראית

לכל אחד ואחת מאיתנו השפעה ישירה על אופן הגידול של חיות המשק!

הנה כמה דוגמאות בהן תוכלו לתרום לשינוי:

בחרו בביצת חופש – הביצה שתשחרר את התרנגולת

האם אתם חושבים על מקורה של הביצה שאתם אוכלים? אם אתם אוכלים בחוץ או עושים קניות, שווה להקדיש מעט מחשבה לתרנגולת שהעניקה לכם את השקשוקה שלכם… .

כ- 99% מהתרנגולות המטילות ביצים בישראל מוחזקות בכלובי סוללה הנחשבים לאחת משיטות הגידול האכזריות ביותר בחקלאות התעשייתית. בשיטת גידול זו התרנגולות מוחזקות לכל אורך חייהן בכלובים בצפיפות איומה תחת תנאים מחפירים. גודל הכלובים כה מצומצם (דמיינו שטח הקטן מדף מדפסת A4!) כך שהן אפילו לא מסוגלות לפרוש כנפיים או לעמוד זקוף, הן פוצעות זו את זו כתוצאה מהתיסכול והצפיפות וכפות הרגליים שלהן מתעוותות כתוצאה מרשת המתכת המשופעת עליה הן נאלצות לעמוד. ובנוסף, כחלק מתנאי הגידול שלהן הן מורעבות כששיעור ההטלה שלהן יורד. לאורך כל חייהן הן חוות מתח, מצוקה ואפיסת כוחות.

אז מה עליכם לעשות אם אתם מודאגים מהביצה שאכלתם?

בישראל יש 8 מיליון תרנגולות, כמספר התושבים. משמע, לכל אזרח יש “תרנגולת משלו”. אז איזו תרנגולת יש לך?

אם אתם רוצים שהתרנגולת שלכם תהיה תרנגולת חופש כל שעליכם לעשות הוא לצרוך רק ביצי חופש. ואל תשכחו לחפש על תבנית הביצים את התווית של חי-משק – רק כך תוכלו להיות בטוחים שהביצים מגיעות מתרנגולת חופש!

הצטרפו אלינו לקמפיין “הביצה שתציל את התרנגולת” ועיזרו לנו לשחרר את התרנגולות מהכלובים!

צפו בסירטון קצר זה, המסביר כיצד החלטת הצריכה שלכם יכולה להשפיע על רווחת התרנגולת


פשוט תשאלו

אם במהלך קניותיכם אינכם מוצאים על המדף ביצי חופש בפיקוח חי-משק, פשוט שאלו את מנהלי הרשת מדוע זהו המצב, והדגישו בפניהם את החשיבות שאתם רואים בכך ואת ההשלכות שיכולות להיות לכך על מקום ביצוע קניותיכם.

אתם אוכלים בחוץ? זוהי הזדמנות מצויינת לברר עם השף, המנהל, הבעלים או המלצר מהו המקור של האוכל במסעדה שלהם. פעולה פשוטה זו מציגה למסעדות שאכפת לנו מחיות המשק, ומעודדת את המסעדנים והעובדים לחשוב מאיפה המוצרים שלהם מגיעים. כמו כן, בירור מסוג זה יעזור לכם לקבל החלטות לגבי המסעדות המתאימות לכם ולהשקפת עולמכם.

הצטרפו אלינו במדיה החברתית

זה קל להיות מעורב דרך קהילת הפייסבוק וה-YouTube שלנו! כך תוכלו להתעדכן בחדשות בתחום רווחת חיות המשק, וגם להצטרף לדיונים.

על ידי הוספת תגובה, שיתוף, או לחיצה על like לפוסטים, לתמונות ולסרטוני הוידאו שלנו תעזרו לנו להפיץ את המסר על חשיבות שיפור רווחת חיות המשק, החשיבות של צרכנות אחראית והיתרונות של צריכת ביצי חופש בפיקוח חי-משק.

כאשר החברים שלכם רואים שאתם תומכים בקידום רווחת חיות המשק, הדבר עשוי לעודד אותם לבצע החלטות צרכניות אחראיות יותר.

הצטרפו אלינו ועיזרו לשינוי לקרות!